Klimatizace

Nabízíme dodávku, montáž, údržbu a servis klimatizací různých značek, provedení a výkonů.

Bílá klimatizace bez pozadí

DODÁVKA

montáž

servis

Jak klimatizace funguje?

Klimatizace je jednoduchý a zároveň efektivní způsob, jak udržovat příjemnou teplotu v místnosti.

Moderní klimatizace chladí, topí, čistí vzduch od prachu, odstraňuje nepříjemné pachy, brání šíření virů a bakterií.

Existuje i několik způsobů pro ovládání. Klasickým způsobem je dálkový ovladač, který nabízí jak regulaci teploty, otáček ventilátoru, tak výběr různých funkcí. To je vhodné zejména, když chcete mít ovládání vždy po ruce. Druhý nejčastější způsob je nástěnný ovladač, který ocení zejména ti, kterým někdo neustále schovává ovladač od TV.

Nejnovější způsob je ovládání přes Wi-Fi. Díky tomuto způsobu je zákazník schopen ovládat klimatizaci pohodlně za pomocí chytrého telefonu. Tento způsob nabízí mnoho možností. Můžete ovládat několik klimatizací současně, nastavit jednoduše časovač, či zapnout klimatizaci i na cestě z práce a zajistit si příjemné prostředí již před příchodem do místnosti.

Díky nepřeberné paletě typů jsme schopni plnit požadavky všech našich zákazníků.

“Moderní klimatizace chladí, topí, čistí vzduch od prachu, odstraňuje nepříjemné pachy a brání šíření virů a bakterií.”

Proč si Pořídit klimatizaci?

Rychlé ochlazení místnosti

Klimatizace vytváří příjemné a komfortní prostředí v horkých letních dnech. Udržuje teplotu uvnitř domu nebo kanceláře na přijatelné úrovni, což zlepšuje pohodlí a produktivitu.

pozitivní vliv na zdraví

Příliš vysoké teploty mohou mít negativní dopad na zdraví a pohodu lidí. Klimatizace pomáhá regulovat teplotu a vlhkost vzduchu, což může minimalizovat riziko přehřátí, dehydratace a únavy.

lepší kvalita vzduchu

Moderní klimatizace často obsahují filtry, které odstraňují prach, alergeny a další nečistoty ze vzduchu. To pomáhá udržovat vnitřní prostředí čisté a zdravé, což je zvláště důležité pro alergiky a lidi se respiračními potížemi.

Ochrana majetku

Klimatizace může pomoci chránit elektroniku, nábytek a další citlivé předměty před poškozením způsobeným extrémními teplotami a vlhkostí. Udržování stabilních podmínek může prodloužit životnost a zachovat kvalitu těchto položek.

z čeho se klimatizace skládá?

Venkovní jednotka

Venkovní jednotky se umisťují na dobře větraných místech, aby nedocházelo k přehřívání. Umístění může být jak na zdi, šikmé střeše, tak i podlaze. K umístění se používají speciální konzole a pryžové silentbloky pro zajištění bezpečnosti, snížení hluku a zamezení přenosu vibrací do budovy.

vnitřní jednotka

Na jednu venkovní jednotku se napojují jedna a více vnitřních jednotek. Ty existují v několika variantách, které můžeme nabídnout dle potřeb zákazníka.

Měděné potrubí

Venkovní a vnitřní jednotku spojuje měděné (Cu) potrubí, kterým protéká chladivo (nejběžnější R410A, nebo nové ekologičtější R32). Potrubí se dá vést buď v plastových lištách, případně zabudované ve zdi. Záleží na přání zákazníka.

odvod kondenzátu

Kondenzát pochází ze vzdušné vlhkosti, která se sráží na chladném výměníku. Je to v podstatě to stejné, jako když se Vám v létě na zahrádce restaurace orosí půllitr s pivem. Kondenzát se dá odvést buďto samospádem nebo je nutné použít čerpadlo.

máte zájem o klimatizaci?

Využijte naši kalkulačku pro orientační návrh výkonu klimatizace. Dejte nám vědět o vašich potřebách a rádi vám pomůžeme najít ideální řešení pro vaše požadavky.

Jaké výrobce klimatizací nabízíme?

Spolupracujeme s následujícími výrobci klimatizací: Sinclair, LG, Samsung, Daikin, Mitsubishi, Toshiba, Haier, Midea, Panasonic a jiné…